Inteligentny Sterownik IMF, nazywany często falownikiem do pompy, rewolucjonizuje sposób sterowania pompą wodną w porównaniu z tradycyjnym wyłącznikiem ciśnieniowym.
Dobór odpowiedniego falownika IMF do pompy to kluczowy krok w zapewnieniu optymalnej wydajności i oszczędności energii w systemie pompowym. Pod uwagę trzeba przede wszystkim wziąć:
W przypadku gdy nie znamy prądu znamionowego silnika pompy zachęcamy do kontaktu z nami. Pomożemy dobrać odpowiedni model sterownika na podstawie modelu pompy lub mocy silnika.
Rekomendujemy podłączenie układu zgodnie ze schematem.
1. Pompa głębinowa
2. Obudowa studzienna
3. Zawór zwrotny
4. Przetwornik ciśnienia
5. Zbiornik przeponowy
6. Inteligentny Sterownik IMF
7. Odejście na ogród lub drugi dom
Wielkość zbiornika powinna wynosić 10% maksymalnej wydajności pompy. Wyjątkiem od tej reguły są pompy 1 – fazowe. Tutaj rekomendujemy dobór zbiorników o wielkości minimum 24l.
Ciśnienie powietrza powinno odpowiadać ok. 80% zakładanego do ustawienia ciśnienia wody. Przykład: w budynku ma panować ciśnienie wody 4 bary. W takiej sytuacji ustaw ciśnienie powietrza w zbiorniku na 4*0,8=3,2bara
Podłączenie kabla od pompy zależne jest od konstrukcji pompy. Na rynku, najczęściej występują pompy o następujących typach zasilania:
Pompę jednofazową 230V z wbudowanym kondensatorem oraz trójfazową 400V podłączamy bezpośrednio do sterownika. Pompę jednofazową ze skrzynką rozruchową podłączamy natomiast najpierw do skrzynki rozruchowej, a dopiero potem do Inteligentnego Sterownika IMF. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w instrukcji Sterownika IMF.
Przewód od przetwornika ciśnienia możemy wydłużyć nawet do 100m. W zależności od wybranej długości należy zastosować następujący przewód: