Zawsze idealne ciśnienie wody. Niezależnie od zapotrzebowania.

Inteligentne Zestawy Wielopompowe IMF

Inteligentny Zestaw Wielopompowy IMF

Budujemy łatwe w obsłudze i w pełni zautomatyzowane urządzenia przeznaczone do dystrybucji wody pitnej oraz użytkowej. Nasze wielopompowe zestawy do podnoszenia ciśnienia wody wspomagają jej dystrybucję w budynkach:

  • mieszkalnych,
  • handlowo-usługowych,
  • biurowych,
  • produkcyjnych.

 

Oferujemy ponadto inteligentne, wielopompowe zestawy hydroforowe na cele ppoż, które doskonale sprawdzą się jako wsparcie instalacji hydrantowych w wyżej wymienionych typach obiektów i nie tylko.

 

To doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie istniejąca lub planowana instalacja hydrantowa bądź wodno-kanalizacyjna nie jest w stanie spełnić stosownych norm i tym samym pokryć zapotrzebowania jej użytkowników.

Nowoczesna technologia zamknięta w solidnej konstrukcji

Hydroforowe zestawy wielopompowe na cele ppoż oraz do podnoszenia ciśnienia wody pitnej i użytkowej stawiamy na ramie wykonanej ze stali odpornej na korozję.

 

Poza tym każda z pomp wyposażona jest w osobny sterownik IMF, który włącza ją lub wyłącza w zależności od bieżącego zapotrzebowania na wodę zadanego przez użytkownika. Dodatkowo dzięki pracy w systemie “master – slave” ze zmiennym sterownikiem “master”, nasze zestawy hydroforowe do podnoszenia ciśnienia wody zużywają się równomiernie i zapewniają długotrwałe, bezawaryjne wsparcie instalacji wodno-kanalizacyjnej lub hydrantowej. Sterowniki IMF zmniejszają również zapotrzebowanie układu na energię elektryczną i, za wyjątkiem wysoce specjalistycznych instalacji, eliminują konieczność stosowania zbiorników hydroforowych.Aby zminimalizować uderzenia hydrauliczne, tworzone przez nas urządzenia wyposażane są ponadto w niewielki zbiornik przeponowy.

 

Niewątpliwą zaletą stosowania naszego rozwiązania jest także jego kompaktowość.

Dopasowany do konkretnych potrzeb

Każdy wielopompowy zestaw hydroforowy na cele ppoż oraz do podnoszenia ciśnienia wody pitnej i użytkowej budowany jest na indywidualne zamówienie.

 

Czas realizacji uzależniony jest przede wszystkim od stopnia jego zaawansowania oraz konkretnych potrzeb użytkowników i wymagań danej instalacji.

Potrzebujesz szytego na miarę, atrakcyjnego cenowo zestawu wielopompowego?

Zadzwoń: 609 969 496 lub napisz piotr@inteligentnysterownik.pl

Przykładowy zestaw

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja zestawów

Ilość pomp od 2 do 6
Rodzaj pomp pionowe lub poziome
Wydajność zestawu do 660m3/h
Maksymalna wysokość podnoszenia do 320m
Maksymalne ciśnienie robocze do 16 barów
Sterowanie Inteligentny Sterownik IMF (przetwornik częstotliwości)
Rozruch softstart
Napęd pomp silniki elektryczne do 22kW
Kolektory Kołnierze przyłączeniowe od DN50 do DN300
Zasilanie 1x230V lub 3x400V
Podłączenie do BMS Protokół komunikacyjny Modbus

Budowa obiektów użyteczności publicznej, a także bloków mieszkalnych wiąże się z wieloma wymogami i kryteriami technicznymi, jakie inwestor musi spełnić. Każdy budynek musi zostać wyposażony w zestaw wielopompowy, którego głównym zadaniem będzie dystrybucja wody pitnej. Rozwiązanie, jakim jest montaż zestawu hydroforowego ppoż, szczególnie sprawdzi się w miejscach obleganych, np. wielomieszkaniowych blokach. Są to miejsca, w których zestaw do podnoszenia ciśnienia wody będzie niezbędny, gdyż mogłoby ono nie spełniać norm.


Główne zalety zestawów wielopompowych

Każdy oferowany przez nas zestaw wielopompowy projektowany jest według indywidualnych potrzeb klienta. Urządzenia te są nie tylko energooszczędne, ale także bezobsługowe, co dodatkowo ułatwia korzystanie z nich. Proponowane przez nas zestawy hydroforowe ppoż, są wsparciem instalacji hydrantowych w obiektach użytkowych i mieszkalnych.


Niezawodność zestawów do podnoszenia ciśnienia wody idzie w parze z atrakcyjną ceną instalacji. Nasze zestawy hydroforowe ppoż to najczęściej układy kilku pomp, które są przeznaczone do przetłaczania cieczy i nie tylko. Każdy z zestawów wielopompowych wykonany jest z materiałów, które mają zabezpieczenie antykorozyjne, a także są podparte na gumowych stopach, które amortyzują drgania.


Oferowane przez nas zestawy do podnoszenia ciśnienia wody wyposażone są dodatkowo w zbiornik wyrównawczy, którzy minimalizuje uderzenia hydrauliczne w całej instalacji.


Zastosowanie zestawów wielopompowych

By móc cieszyć się zdatną cieczą do picia, w bloku mieszkalnym powinien być zamontowany zestaw wielopompowy, który będzie pracował nieustannie. Głównymi obszarami zastosowań naszych zestawów hydroforowych ppoż są stacje w budynkach użyteczności publicznej, takich jak hotele, szkoły czy szpitale, a także w budynki mieszkalne. Ponadto zestawy do podnoszenia ciśnienia wody wykorzystywane są również jako zasilanie przeciwpożarowych systemów hydrantowych, które przynależą do wyżej wspomnianych obiektów.


Ponadto takie zestawy wielopompowe i zestawy hydroforowe ppoż używane są w systemach nawadniających pola uprawne, sady i ogrody. Zestawy do podnoszenia ciśnienia wody sprawdzą się też do nawadniania większych terenów, takich jak parki czy obiekty sportowe.

BEZPŁATNA KONSULTACJA Z EKSPERTEM

Rozumiemy, że każda sytuacja jest inna i często wymaga konsultacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku doboru zestawów wielopompowych. Nie eksperymentuj! Wypełnij formularz i skorzystaj z naszego ponad 30 – letniego doświadczenia w technice pompowej. Pomożemy Ci w doborze odpowiedniego zestawu w Twoim budżecie. 

...LUB ZADZWOŃ 609969496